Nowy Jork

poleć serwis drukuj

Nie ma czasu na nudę w Klubie Seniora „Krakus”

09-22-2013

Koniec pikniku w Sunken Meadows State Park – czas wracać do domu Koniec pikniku w...
Rocznica wybuchu II wojny światowej Rocznica wybuchu II...
Na zakończenie pielgrzymki do Amerykańskiej Częstochowy seniorzy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie w kościele z paulinem, ojcem J Na zakończenie...

Stałym wydarzeniem w programie klubu jest coroczny piknik w Sunken Meadows State Park, Long Island. W tym roku pogoda nie oszczędzała seniorów, było bardzo upalnie i wilgotno. Jednak dzięki dużej ilości zieleni i bliskości oceanu była możliwość miłego spędzenia dnia i odpoczęcia od codzienności.

Co roku bardzo ważnym wydarzeniem jest pielgrzymka do Amerykańskiej Częstochowy. Dzięki dofinansowaniu przez Centrum Polsko-Słowiańskie członkowie klubu mogli odwiedzić Amerykańską Częstochowę za naprawdę przystępną cenę.

W tym roku seniorów przywitał Ojciec Jan, który przez cały pobyt swoją bezpośredniością i ciekawymi historiami zaskarbił sobie serca wszystkich seniorów. Oprowadził on grupę po nowo powstałym muzeum poświęconemu Janowi Pawłowi II oraz odprawił mszę w kaplicy św. Anny. Seniorzy juz zapowiedzieli, że w przyszłym roku chcą, żeby on, a nie nikt inny, spędził z nimi czas podczas dorocznej pielgrzymki.

Klub Seniora „Krakus” mieści się w polskiej dzielnicy Greenpoint, w budynku Centrum Polsko-Słowiańskiego (176 Java Street, Brooklyn, NY 11222). Aby zostać jego członkiem, należy spełnić jedyny warunek, a mianowicie przedstawić dokument ze zdjęciem potwierdzający, że dana osoba ukończyła 60. rok życia. Do klubu można zapisać się osobiście od poniedziałku do piątku, w godzinach od 9 rano do 5 po południu. Dodatkowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu 718-383-3434.

Na co dzień członkowie klubu mogą korzystać z licznych programów kulturalnych i rekreacyjnych. Seniorzy spędzają czas w przyjemnej atmosferze, oglądając telewizję, filmy, słuchają też muzyki i grają w gry planszowe. Trzy razy w tygodniu prowadzona jest specjalna gimnastyka – z myślą o osobach starszych.

O zdrowie seniorów dba doktor Poe z lokalnego szpitala Woodhull, która regularnie odwiedza klub i przeprowadza darmowe badania. Równie częstym gościem jest Agata Socha – licencjonowana dietetyczka, która uczy seniorów podstawowych zasad zdrowego żywienia. W upalne dni program służy seniorom i lokalnej ludności jako „cooling center”. W każdy poniedziałek o godz. 9:30 rano prowadzone są kursy komputerowe.

Fotorelację z ostatnich wydarzeń w „Krakusie” można oglądać na stronie internetowej: http://www.facebook.com/pages/The-Polish-Slavic-Center-PSC/215487291807987

Klub Seniora „Krakus”

wróć

Fotorelacje

Ostatnie pożegnanie o. Lucjusza Tyrasińskiego w Amerykańskiej Częstochowie

Czasami ciężko sobie wyobrazić konkretne miejsca bez osób, które je tworzyły albo były niemalże dożywotnio wpisane w ich rozwój. W taki sposób z pewnością w historii Amerykańskiej Częstochowy zapisał się o. Lucjusz Tyrasiński, kapłan-zakonnik, były przeor, prowincjał, dyrektor Sanktuarium oraz budowniczy tego świętego miejsca na ziemi amerykańskiej. Ojciec Lucjusz odszedł do Domu Ojca 9 marca 2020 r. Fot. Ryszard Dziedzic, o. Tymoteusz Tarnacki OSPPE, o. Marcin Mikulski OSPPE

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Kwiecień
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
04-04-2020
WDOWY
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com