Nowy Jork

poleć serwis drukuj
Fot. Archiwum...

Sylwester na Rockaway Beach

01-19-2020

Przy dostojnych dźwiękach muzyki Wojciecha Kilara i szalonych rytmach „Młodych i Pięknych” Polska Wspólnota Parafialna kościoła św. Róży z Limy zorganizowała tradycyjnie zabawę Sylwestrową. Dj Artur wraz z prowadzącą imprezę panią Moniką Wroblewski – przewodniczącą Rady Parafialnej Polskiej Wspólnoty – zadbali o dobrą zabawę, mnóstwo atrakcji i dobry nastrój.

W pięknie udekorowanej sali do sylwestrowych stołów zasiadło ponad 120 osób. Nie zabrakło wspólnych zabaw, tańców i rozmów. Tradycją podczas sylwestra na Rockaway Beach stał się polonez prowadzony przez księdza Sławomira Sobiecha. Polonez z filmu „Pan Tadeusz” to już nierozerwalny element zabawy. Uczestnicy lata temu z pewną dozą poddenerwowania stawali na parkiecie – w tym roku nie trzeba już było prosić i zapraszać. Goście czekali na ten doniosły moment, kiedy to wspominają wszyscy czasy studniówek.

Loteria fantowa jak zwykle była wyczekiwanym momentem, ale licytacja piłki z autografem Jakuba Błaszczykowskiego oraz bluzy z jego fundacji „Ludzki Gest” była hitem imprezy. Do licytacji stanęli najwierniejsi kibice, fani i fanki. Zawzięta rywalizacja w pojedynku na kwoty trzymała w napięciu, kto da więcej? Wygrała pani Agnieszka Morawiec – najwierniejsza z kibicek, zagorzała fanka piłki nożnej! Panowie nie dali rady dotrzymać Jej kroku. Poprzeczka była postawiona bardzo wysoko, licytacja zakończyła się kwotą w wysokości $1,060. Dochód z aukcji przeznaczony jest na cele kościoła św. Róży z Limy.

Polska Wspólnota przy parafii św. Róży z Limy życzy państwu błogosławionego Nowego Roku 2020, zapraszając na Rockaway 15 lutego 2020 roku na Zabawę Walentynkową organizowaną przez Polską Szkołę Dokształcającą im. Stanisława Moniuszki! Szczęśliwego nowego roku!

MW

wróć

Fotorelacje

Dożynki w Polskim Centrum w Clearwater

W niedzielę, 20 września, Polonia z Clearwater i okolic spotkała się w Polskim Centrum im. Jana Pawła II na tradycyjnych dożynkach. Spotkanie rozpoczęło się od wprowadzenia na salę sztandaru Polskiego Centrum oraz wniesienia dożynkowych wieńców. Uroczystemu pochodowi towarzyszył śpiew tradycyjnych dożynkowych przyśpiewek ludowych. Na scenie, przyozdobionej dekoracjami z motywami ludowymi, zaprezentowany został program artystyczny. Goście mogli liczyć również na smaczny obiad. Fot. Archiwum PC

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Wrzesień
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  01 02 03 04 05 06
07 08 09 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com