Nowy Jork

poleć serwis drukuj
Fot. Archiwum...

Sylwester na Rockaway Beach

01-19-2020

Przy dostojnych dźwiękach muzyki Wojciecha Kilara i szalonych rytmach „Młodych i Pięknych” Polska Wspólnota Parafialna kościoła św. Róży z Limy zorganizowała tradycyjnie zabawę Sylwestrową. Dj Artur wraz z prowadzącą imprezę panią Moniką Wroblewski – przewodniczącą Rady Parafialnej Polskiej Wspólnoty – zadbali o dobrą zabawę, mnóstwo atrakcji i dobry nastrój.

W pięknie udekorowanej sali do sylwestrowych stołów zasiadło ponad 120 osób. Nie zabrakło wspólnych zabaw, tańców i rozmów. Tradycją podczas sylwestra na Rockaway Beach stał się polonez prowadzony przez księdza Sławomira Sobiecha. Polonez z filmu „Pan Tadeusz” to już nierozerwalny element zabawy. Uczestnicy lata temu z pewną dozą poddenerwowania stawali na parkiecie – w tym roku nie trzeba już było prosić i zapraszać. Goście czekali na ten doniosły moment, kiedy to wspominają wszyscy czasy studniówek.

Loteria fantowa jak zwykle była wyczekiwanym momentem, ale licytacja piłki z autografem Jakuba Błaszczykowskiego oraz bluzy z jego fundacji „Ludzki Gest” była hitem imprezy. Do licytacji stanęli najwierniejsi kibice, fani i fanki. Zawzięta rywalizacja w pojedynku na kwoty trzymała w napięciu, kto da więcej? Wygrała pani Agnieszka Morawiec – najwierniejsza z kibicek, zagorzała fanka piłki nożnej! Panowie nie dali rady dotrzymać Jej kroku. Poprzeczka była postawiona bardzo wysoko, licytacja zakończyła się kwotą w wysokości $1,060. Dochód z aukcji przeznaczony jest na cele kościoła św. Róży z Limy.

Polska Wspólnota przy parafii św. Róży z Limy życzy państwu błogosławionego Nowego Roku 2020, zapraszając na Rockaway 15 lutego 2020 roku na Zabawę Walentynkową organizowaną przez Polską Szkołę Dokształcającą im. Stanisława Moniuszki! Szczęśliwego nowego roku!

MW

wróć

Fotorelacje

Walentynki w Webster

W piątek, 7 lutego, Klub PACC rozbrzmiewał tanecznymi rytmami. Podczas polskiego wieczoru walentynkowego o muzykę do tańca zadbali Paweł Kosztyla i Robert Powaza – czyli założyciele radia Nasze Radio Nowa Anglia, jedynej polskiej audycji radiowej w Nowej Anglii (można słuchać na fali 97.5 FM) – oraz Voy Anuszkiewicz. Zabawa taneczna była połączona ze smacznym poczęstunkiem i niespodzianką dla każdej z obecnych na imprezie pań. Fot. Halina Głowacka

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Luty
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com