Nowy Jork

poleć serwis drukuj
Maciej Golubiewski...

Nowy Jork pożegnał konsula generalnego

01-17-2020

Maciej Golubiewski, który przez ostatnie prawie trzy lata pełnił funkcję konsula generalnego RP w Nowym Jorku, tuż przed świętami pożegnał się z nowojorską placówką.

Przyczyną jest objęcie przez niego nowej funkcji – Szefa Gabinetu komisarza unijnego ds. rolnictwa Janusza Wojciechowskiego w Brukseli. W uroczystym pożegnaniu konsula, które odbyło się 11 grudnia, wzięli udział przedstawiciele organizacji polonijnych, znana dziennikarka Rita Cosby i lokalni politycy. Maciej Golubiewski odebrał liczne podziękowania za swoją pracę, m.in. otrzymał proklamację od radnego Roberta Holdena. Następca Macieja Golubiewskiego na stanowisku kierownika konsulatu ma zostać ogłoszony wkrótce. Tymczasem Konsulatem Generalnym RP w Nowym Jorku kieruje konsul RP Kamil Henne.

opr. JLS

wróć

Fotorelacje

Dożynki w Polskim Centrum w Clearwater

W niedzielę, 20 września, Polonia z Clearwater i okolic spotkała się w Polskim Centrum im. Jana Pawła II na tradycyjnych dożynkach. Spotkanie rozpoczęło się od wprowadzenia na salę sztandaru Polskiego Centrum oraz wniesienia dożynkowych wieńców. Uroczystemu pochodowi towarzyszył śpiew tradycyjnych dożynkowych przyśpiewek ludowych. Na scenie, przyozdobionej dekoracjami z motywami ludowymi, zaprezentowany został program artystyczny. Goście mogli liczyć również na smaczny obiad. Fot. Archiwum PC

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Wrzesień
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  01 02 03 04 05 06
07 08 09 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com