Nowy Jork

poleć serwis drukuj
Maciej Golubiewski...

Nowy Jork pożegnał konsula generalnego

01-17-2020

Maciej Golubiewski, który przez ostatnie prawie trzy lata pełnił funkcję konsula generalnego RP w Nowym Jorku, tuż przed świętami pożegnał się z nowojorską placówką.

Przyczyną jest objęcie przez niego nowej funkcji – Szefa Gabinetu komisarza unijnego ds. rolnictwa Janusza Wojciechowskiego w Brukseli. W uroczystym pożegnaniu konsula, które odbyło się 11 grudnia, wzięli udział przedstawiciele organizacji polonijnych, znana dziennikarka Rita Cosby i lokalni politycy. Maciej Golubiewski odebrał liczne podziękowania za swoją pracę, m.in. otrzymał proklamację od radnego Roberta Holdena. Następca Macieja Golubiewskiego na stanowisku kierownika konsulatu ma zostać ogłoszony wkrótce. Tymczasem Konsulatem Generalnym RP w Nowym Jorku kieruje konsul RP Kamil Henne.

opr. JLS

wróć

Fotorelacje

Walentynki w Webster

W piątek, 7 lutego, Klub PACC rozbrzmiewał tanecznymi rytmami. Podczas polskiego wieczoru walentynkowego o muzykę do tańca zadbali Paweł Kosztyla i Robert Powaza – czyli założyciele radia Nasze Radio Nowa Anglia, jedynej polskiej audycji radiowej w Nowej Anglii (można słuchać na fali 97.5 FM) – oraz Voy Anuszkiewicz. Zabawa taneczna była połączona ze smacznym poczęstunkiem i niespodzianką dla każdej z obecnych na imprezie pań. Fot. Halina Głowacka

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Luty
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com