Nowy Jork

poleć serwis drukuj
W ramach programu...

Rekrutacja wolontariuszy do programu TEIP Fundacji Kościuszkowskiej trwa tylko do 1 lutego!

01-13-2020

The Kosciuszko Foundation, Inc. oraz Fundacja Kościuszkowska Polska kolejny raz ruszają z programem TEIP – Teaching English in Poland. To już 28. edycja obozów językowych organizowanych w całej Polsce!

TEIP to program nauki języka angielskiego organizowany przez Fundację Kościuszkowską Polska i Fundację Kościuszkowską w Nowym Jorku od 1991 roku. W ramach programu amerykańscy wolontariusze przyjeżdżają na wybrane obozy wakacyjne w całej Polsce uczyć dzieci angielskiego i przybliżać im amerykańską kulturę podczas sportowych, artystycznych i kulturalnych zajęć.

Przez dwa letnie tygodnie fundacje dają możliwość doskonalenia języka angielskiego pod okiem doświadczonych amerykańskich nauczycieli w formule warsztatowej, w małych grupach. Na każdym obozie jest kilkunastu wolontariuszy, nad którymi czuwa lider odpowiadający za sprawny przebieg programu. Nauczyciele, przy wsparciu asystentów, prowadzą interaktywne zajęcia, które pomagają polskiej młodzieży wzbogacać słownictwo związane z kulturą, historią, geografią, zwyczajami i tradycjami USA. Najważniejsze to móc „zanurzyć się” w języku – pozwolić sobie na swobodę w komunikacji i przełamać bariery w mówieniu. Nie ma na to lepszej metody niż codzienne spotkania z native speakerami.

Śpiewanie amerykańskich klasyków rocka z gitarą przy ognisku? Mała wakacyjna produkcja papieru i wydanie własnej książki na papierze czerpanym? Nauka amerykańskich tańców, gry na ukulele? A może wspólne gotowanie amerykańskich i polskich specjałów? Udział w programie TEIP to prawdziwa przygoda i ani jednego dnia nudy!

To także poczucie bezpieczeństwa i lata doświadczeń w prowadzeniu obozów w tej szczególnej formie – w ciągu 30 lat fundacje zorganizowały blisko 150 obozów w całej Polsce, na które przyjechały tysiące amerykańskich wolontariuszy. A to oznacza miliony wspólnie zaśpiewanych piosenek, setki upieczonych ciast, połamanych gitar, zgubionych rękawic bejsbolowych i niezliczona ilość uśmiechu. Taki kapitał gwarantuje naukę języka angielskiego na najwyższym poziomie.

Organizacja TEIP wymaga sporo wysiłku – zwłaszcza, że zespoły obu fundacji pracują po dwóch stronach oceanu. Pierwszy etap każdej edycji TEIP to rekrutacja amerykańskich wolontariuszy – liderów obozów, nauczycieli i ich asystentów. W tym roku potrwa do 1 lutego. Wybranych wolontariuszy na wiosnę czeka szkolenie w Warszawie, a w czerwcu rozpoczynają się wyjazdy, intensywna nauka angielskiego, zajęcia sportowe, artystyczne, wycieczki, rozmowy… czyli to, o co chodzi w TEIP!

Dowiedz się więcej na: lub na facebook: @FKPoland, @thekf.org.

wem


The Kosciuszko Foundation Inc.

Fundacja powstała w 1925 roku w Nowym Jorku. Od prawie stu lat udziela stypendiów młodzieży i naukowcom z Polski i USA. Prowadzi działalność informacyjną i popularyzatorską w zakresie dziejów kultury i nauki polskiej, organizując wystawy, koncerty i konkursy. Promuje polską sztukę za granicą. Upamiętnia postać Tadeusza Kościuszki – wybitnego generała, powstańca, przywódcy - polskiego emigranta w Ameryce.

Fundacja Kościuszkowska Polska

Fundacja działa od 2010 roku. Wspiera intelektualną, naukową i kulturową wymianę pomiędzy Polską a Stanami Zjednoczonymi. Organizuje wydarzenia kulturalne i współorganizuje wyjazdy naukowców i artystów na stypendia oraz przyjmowanie studentów amerykańskich. Organizuje konkursy i uczestniczy w wyborze laureatów nagród The Kosciuszko Foundation dla wybitnych lekarzy (Nagroda Bohdana i Zygmunta Janczewskich) i naukowców (FameLab). Dba o naszą wspólną, polsko-amerykańską historię.

wróć

Fotorelacje

Dożynki w Polskim Centrum w Clearwater

W niedzielę, 20 września, Polonia z Clearwater i okolic spotkała się w Polskim Centrum im. Jana Pawła II na tradycyjnych dożynkach. Spotkanie rozpoczęło się od wprowadzenia na salę sztandaru Polskiego Centrum oraz wniesienia dożynkowych wieńców. Uroczystemu pochodowi towarzyszył śpiew tradycyjnych dożynkowych przyśpiewek ludowych. Na scenie, przyozdobionej dekoracjami z motywami ludowymi, zaprezentowany został program artystyczny. Goście mogli liczyć również na smaczny obiad. Fot. Archiwum PC

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Wrzesień
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  01 02 03 04 05 06
07 08 09 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com