Nowy Jork

poleć serwis drukuj
Kolorowi...

Święto Trzech Króli na Brooklynie

01-11-2020

W przeddzień Święta Objawienia Pańskiego, czyli w niedzielę 5 stycznia, ulicami Brooklynu przeszedł orszak Trzech Króli. Świąteczny pochód wyruszył z Greenpointu, gdzie przy Meeker Avenue odbyło się oficjalne jego rozpoczęcie i maszerując Graham Avenue dotarł do Debevoise Street na Wschodnim Williamsburgu.

Tegoroczna Parada Trzech Króli odbyła się już po raz 23. i tradycyjne była zorganizowana przez społeczność latynoamerykańską zamieszkującą Brooklyn. Wzięły w niej udział setki osób rożnych narodowości. Wielu uczestników było przebranych w tradycyjne ludowe stroje z krajów, które reprezentowali. Niektórzy mieli ze sobą flagi narodowe. Prócz osób dorosłych było wiele dzieci oraz młodzieży dumnie maszerującej w kontyngentach szkół, do których uczęszczają. Byli także przedstawiciele nowojorskiej policji, lokalni działacze i politycy. Wśród paradujących można było także spotkać Polaków. Największe zainteresowanie publiczności jak zwykle wzbudzali przebierańcy w kolorowych strojach, w których świętują Objawienie Pańskie w swoich krajach. Dzięki nim Brooklyńska Parada Trzech Króli zawsze jest bardzo wesoła i kolorowa.

MZ


Więcej zdjęć na: www.bialyorzel24.com/fotorelacja/galeria,1204.html

wróć

Fotorelacje

Walentynki w Webster

W piątek, 7 lutego, Klub PACC rozbrzmiewał tanecznymi rytmami. Podczas polskiego wieczoru walentynkowego o muzykę do tańca zadbali Paweł Kosztyla i Robert Powaza – czyli założyciele radia Nasze Radio Nowa Anglia, jedynej polskiej audycji radiowej w Nowej Anglii (można słuchać na fali 97.5 FM) – oraz Voy Anuszkiewicz. Zabawa taneczna była połączona ze smacznym poczęstunkiem i niespodzianką dla każdej z obecnych na imprezie pań. Fot. Halina Głowacka

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Luty
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com