Nowy Jork

poleć serwis drukuj
Reprezentacji...

Tragiczny wypadek na Manhattanie

11-06-2019

Stanisław Supiński pracował przy rozbiórce synagogi na Manhattanie, kiedy zewnętrzna ściana budynku runęła na niego oraz jego współpracownika. Po wypadku został przewieziony do najbliższego szpitala, gdzie lekarze stwierdzili jego zgon.

Reprezentacji rodziny tragicznie zmarłego pana Supińskiego podjęła się kancelaria The Platta Law Firm, PLLC. Sprawa toczyć się będzie przed sądem cywilnym oraz w sprawie uzyskania Workers’ Compensation.

Gdy dochodzi do takich tragedii, najważniejszym jest niesienie pomocy rodzinie zmarłego i sprawdzenie, dlaczego tak potworny wypadek się wydarzył. Stan Nowy Jork ma bardzo precyzyjne regulacje prawne, których celem jest ochrona pracowników budowlanych. W tym wypadku system prawny zawiódł rodzinę pana Supińskiego. Zrobimy wszystko, co jest w naszej mocy, aby przyprowadzić przed sąd wszystkie osoby i firmy odpowiedzialne za śmierć polskiego pracownika. To właśnie dla ochrony takich pracowników jak pan Stanisław w 2011 roku poprowadziliśmy zwycięską batalię prawną w sądzie najwyższym stanu Nowy Jork w Albany, która doprowadziła do zmiany prawa dla całego stanu w wypadkach takich jak pana Stanisława – gdy siła grawitacji spadającego obiektu powoduje kalectwo lub – tak jak w tym przypadku – śmierć pracownika – mówi Sławomir Platta, adwokat i właściciel The Platta Law Firm.

wem

wróć

Fotorelacje

Dwie wizyty kardynała Karola Wojtyły w Amerykańskiej Częstochowie

18 maja 2020 roku przypadała setna rocznica urodzin Karola Wojtyły, późniejszego papieża Jana Pawła II. Z tej okazji chcielibyśmy przypomnieć jego dwie wizyty w Amerykańskiej Częstochowie, które odbył jeszcze jako kardynał. Kardynał Karol Wojtyła dużo podróżował. Odwiedzając wiele miejsc na mapie świata, zawitał także do Duchowej Stolicy Polonii, Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej w Doylestown, w 1969 oraz 1976 roku. Fot. Archiwum Klasztoru Paulinów w Doylestown

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Maj
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        01 02 03
04 05 06 07 08 09 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com