Nowy Jork

poleć serwis drukuj

Piknik „Pożegnanie lata” u Cyryla i Metodego

10-06-2019

Fot. Archiwum...
Fot. Archiwum...
Fot. Archiwum...

Jak co roku Polska Szkoła Sobotnia działająca przy parafii św. Cyryla i Metodego na Greenpoincie wraz z parafią zaprosiły na piknik rodzinny pod nazwą „Pożegnanie lata”. Piknik organizowany jest od kilku lat z ogromnym powodzeniem, a inicjatorami i organizatorami wydarzenia są: dyrekcja Polskiej Szkoły z dr Dorotą Andraką na czele, rodzice pod przewodnictwem nieocenionego Komitetu Rodzicielskiego w osobach Katarzyny Zaguły, Anny Jędruczek i Agnieszki Równej oraz całe grono pedagogiczne. Festyn odbywa się przy ogromnym wsparciu księdza proboszcza Eugeniusza Kotlińskiego i wszystkich księży pracujących w parafii, dlatego mówi się o tym wydarzeniu, że jest to festyn szkolno-parafialny; angażuje on i przyciąga nie tylko społeczność szkolną, ale też parafialną. Na pikniku wszyscy są zawsze mile widziani!

Tegoroczny festyn odbył się 15 września i rozpoczął się tradycyjnie od mszy św. w intencji uczniów, rodziców i nauczycieli z prośbą o błogosławieństwo na rok szkolny 2019/2020. Bezpośrednio po mszy wszyscy udali się na ulicę Dupont, aby tam do późnych godzin popołudniowych wspólnie bawić się przy dobrej muzyce, za którą odpowiedzialny był DJ Jacek, oraz przy smacznych specjałach polskiej kuchni, o które zadbali rodzice.

Festyn odwiedziło kilkaset osób, z których część na pewno najbardziej oczekiwała spotkania z gwiazdą festynu, czyli bokserem Adamem Kownackim. Sportowiec pojawił się na imprezie na zaproszenie pani dyrektor Doroty Andraki, był bowiem kiedyś jej uczniem. Bokser przeznaczył na aukcję swoją rękawicę, na której złożył autograf, chętnie też pozował do zdjęć i spędził z uczestnikami zabawy sporo czasu. Atrakcji podczas niedzielnego pikniku było o wiele więcej. Oprócz wspomnianego już pysznego jedzenia, zorganizowano przeróżne stoiska artystyczne dla najmłodszych, zjeżdżalnie, przeprowadzono konkurs pod hasłem „Mama i ja”, gościnnie wystąpił lokalny kabaret Szopa Bis oraz instruktorka Slavica Dance – Natalia Pruszko. Swoje stoisko interaktywne mieli też harcerze i zuchy.

Piknik zakończył się rozstrzygnięciem loterii fantowej, którą co roku udaje się przeprowadzić dzięki hojności sponsorów. Oprócz nagród ufundowanych przez gospodarzy, czyli szkołę i parafię św. Cyryla i Metodego, rozlosowano przedmioty zakupione dzięki wsparciu następujących instytucji i osób prywatnych: PSFCU, adwokat Paweł Wierzbicki z kancelarii Block O'Toole & Murphy, LLP, Artur's Funeral Home, Marpol Constr. Corp., Jepol Constr., Lukas Electronic, Amber Restaurant, Piast European Market, Krajan Market, Mini Mi, Riviera Cafe, Syrena Bakery, Księgarnia Polonia, Zoe's Beauty, Kasia Beauty Salon, hurtownia Adamba, Sweet Bite, Termomix oraz państwo Słabuszewscy, Ślascy, Jabłońscy, Wojnarowie i Trzaska.

Organizatorzy dziękują za obecność i wsparcie i już dziś zapraszają na kolejny piknik, który odbędzie się na ulicy Dupont za rok.

MS

wróć

Fotorelacje

Jesienny festiwal w parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Worcester

W sobotę i niedzielę, 5 i 6 października, w parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Worcester odbył się doroczny jesienny festiwal parafialny. Podczas dwóch dni można było spróbować polskich przysmaków, wziąć udział w loterii i zaopatrzyć się w ciekawe rzeczy, w tym nawet w ozdoby świąteczne. Dochód z imprezy zostanie przeznaczony na potrzeby parafii i szkoły. Fot. olcworcester.com

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Październik
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  01 02 03 04 05 06
07 08 09 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
10-17-2019
Cezary Pazura w audytorium parafii Niepokalanego Serca Maryi
10-18-2019
Cezary Pazura w Ambassador Banquet & Catering w Trenton
10-18-2019
Jurek Tabor w Klubie Sobieski w Greenacres
10-18-2019
Wyjazd na koncert Chóru Angelus d Amerykańskiej Częstochowy
10-19-2019
Cezary Pazura w sali przy kościele św. Stanisława Kostki
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com